Jak dobrać damskie oprawki do okularów?

Zuza

Damskie oprawki do okularów powinny być dobrze dopasowane do twarzy. To bardzo ważne, bo dzięki temu można tworzyć oryginalne stylizacje, które będą wyglądały świetnie. W końcu okulary powinny być równocześnie funkcjonalne i estetyczne. Jak dobrać oprawki do okularów damskie? Co zrobić, by wyglądały naprawdę dobrze?

Oprawki dopasowanie do twarzy

Oprawki do okularów damskie przede wszystkim muszą być dobrane do kształtu twarzy. Bardzo ważne jest, by poświęcić chwilę na to, by dobrze przemyśleć wybór oprawek. Możemy wyróżnić kilka podstawowych kształtów twarzy:

W przypadku oprawek do okularów bardzo ważny jest wybór koloru

  • okrągły,
  • prostokątny,
  • trójkątny,
  • owalny,
  • kwadratowy,
  • sercowaty.

Rzadkością są twarze, które nie pasują do żadnego z wyżej wymienionych. W zależności od kształtu twarzy należy wybrać oprawki do okularów, które będą dobrze wyglądały w połączeniu z nim. Szczególnie dobrze jest wybierać kontrasty. Okrągła twarz lepiej będzie wyglądała z prostokątnymi oprawkami, niż z owalnymi. Z kolei prostokątna twarz będzie odpowiednio prezentowała się z oprawkami w kształcie koła. To bardzo prosta zasada doboru oprawek okularów damskich, którą każdy powinien zapamiętać. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, jaki masz kształt twarzy, to koniecznie przeczytaj na ten temat więcej. Ta wiedza przyda Ci się też do wyboru najlepszej fryzury czy biżuterii.

Zwróć uwagę na kolor oprawek do okularów damskich


W przypadku oprawek do okularów bardzo ważny jest wybór koloru. Czasy, w których każdy nosił po prostu czarne okulary, są już dawno za nami. Teraz stawia się na kolory. Każdy optyk ma w swojej ofercie setki oprawek, wśród których czarne modele stanowią tylko niewielką odsetek. Warto wiedzieć, że są inne kolory, po które można śmiało sięgać. Przy doborze odcienia oprawek możesz sugerować się swoim kolorem włosów. Jeśli jednak lubisz często go zmieniać, to bezpieczniejszym wyborem będzie kierowanie się kolorem tęczówek. Oprawki do okularów mogą być w takim odcieniu, który będzie uwydatniał naturalny kolor oczu. Jeśli masz zielone oczy to dobrze, by oprawki były w odcieniu zieleni lub niebieskiego. Jeśli masz piwne, to strzałem w dziesiątkę będą oprawki w kolorze bursztynowym albo nawet bordowym. Im grubsze oprawki wybierzesz, tym lepiej będzie widoczny ich kolor. Jeśli chcesz wybrać barwne oprawki, ale równocześnie nie chcesz, by przyciągały dużą uwagę, to wybierz subtelny model. Najlepiej sprawdzą się oprawki do okularów damskie wykonane z drutu albo z cienkiego tworzywa. Na pewno będą dobrze podkreślały Twoje rysy twarzy, ale równocześnie ich nie przesłonią.